VÚB
VÚB
VÚB

Aktuálny pohľad na agrosektor

Poľnovízia.sk - Internetová televízia portálu poľnoinfo.sk

Ministerka: Nie som marketingový produkt

"Pozíciu ministra som prijala s veľkým rešpektom, pokorou a snahou po dvadsiatich rokoch neriešenia niektorých problémov vyriešiť tieto problémy systematickými krokmi," uviedla Gabriela Matečná, ministerka pôdohospodárstva.

  • 14.05.2018
  • 1

Slovenská bravčovina je kvalitnejšia

Až 80-percent bravčového mäsa na pultoch našich obchodov naďalej predstavuje dovoz. Dôvodom sú najmä ceny, pre ktoré sa obchodníkom oplatí mäso prepravovať aj tisícky kilometrov. Mäso, ktoré k nám musí cestovať, pritom v testoch nedosahuje také známky, ako to tunajšie.

Nové laboratóriá posilnia výskum aj v agrooblasti

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre spustila do prevádzky nové moderné laboratóriá. Ide o poslednú časť laboratórií, ktoré sú súčasťou projektu vedecko-výskumného centra Agrobiotech. To otvorili na jeseň 2015 v areáli Slovenskej poľnohospodárskej univerzity.

Diskusia o SPP sa naplno rozprúdi vo štvrtok

Spoločná poľnohospodárska politika po roku 2020 je témou, ktorá začala od zverejnenia legislatívneho návrhu 1. júna ešte výraznejšie rezonovať medzi poľnohospodármi. Webový portál poľnoinfo.sk už vo štvrtok 14. júna organizuje k tejto téme konferenciu, na ktorú je k dnešnému dňu prihlásených 290 poľnohospodárov.

Chýbajúci agromechatronici prídu do praxe o 3 roky

Agrosektor dlhodobo trpí nedostatkom pracovníkov. Ich priemerný vek sa navyše neustále zvyšuje, prílev mladých ročníkov do odvetvia je pomalý. Problémom sú najmä odvetvia, ktoré napredujú aj po technologickej stránke. Patrí k nim aj servis či obsluha moderných poľnohospodárskych strojov.

Agrofert vlani významne investoval aj na Slovensku

Konsolidovaný zisk koncernu Agrofert sa vlani medziročne znížil o 38 percent na 4,8 miliardy korún (187 miliónov eur) . Konsolidované tržby firmy, ktorú do minuloročného februára vlastnil český premiér Andrej Babiš (ANO), stagnovali na 155,1 miliardy (6,035 miliardy eur), predvlani predstavovali 155,3 miliardy korún.

Francúzski poľnohospodári protestujú proti vláde

Na protest proti poľnohospodárskej politike francúzskej vlády sa v nedeľu začala blokáda niektorých skladov pohonných látok v krajine. Protestnú akciu organizuje najväčšia odborová organizácia francúzskych poľnohospodárov (FNSEA) a združenie Mladí poľnohospodári.

Pellegrini vyzýva k spolupráci

Siedmy ročník Celoslovenských dní poľa, ktoré sa uskutočnili v utorok a v stredu v Dvoroch nad Žitavou z veľkej časti reflektovali na obdobie predstavenia legislatívneho návrhu novej európskej agropolitiky. Téma do istej miery zatienila aj situáciu v rezorte, ktorá nastala po poprave novinára a jeho snúbenice.

Ceny komodít na svetových burzách

Pšenica €/tona Trend
MATIF Paríž 176,25
CBoT Chicago 154,96
KBB Bratislava 155,33
Kukurica €/tona Trend
MATIF Paríž 164,75
CBoT Chicago 120,75
KBB Bratislava 142,67
Repka €/tona Trend
MATIF Paríž 352,75

História zaznamenaná fotoobjektívom

Poľnohospodárske podielnicke družstvo Rača začalo od 28.júna 1999 so zberom čiernych, červených a bielych ríbezlí takmer na 34 hektároch rozlohy. Jarné mrazy v období kvitnutia ríbezlí poškodili 80% úrody. Na snímke František Benkovič (vľavo) a Benjamin Čík (vpravo) vykladajú ríbezle z kombajna na vlečku. Foto: TASR - Pavel Neubauer, 29.júna 1999 Autor: dobový text a foto TASR

Aktuálna predpoveď počasia

iMeteo.sk

Predpoveď počasia cez model ALADIN na SHMÚ

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk?

Výhody

  • Každý deň dostanete elektronickou poštou zoznam článkov, ktoré boli uverejnené v daný deň.
  • Nikdy si nezabudnete prečítať to, čo môže byť pre vaše podnikanie dôležité.
  • Odber noviniek je možné kedykoľvek jedným kliknutím zrušiť.

takmer 1000 čitateľov poľnoinfo.sk dostáva od nás čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.