VÚB
VÚB

Aktuálny pohľad na agrosektor

Budú na rizikový fond zdroje?

Dlhé obdobia bez zrážok sa čoraz častejšie podpisujú pod žatevné výsledky. Počas Agrokomplexu sa uskutočnila diskusia, ktorej cieľom bolo hovoriť o rizikách a príprave fondu, ktorý má eliminovať dôsledky extrémov počasia.

Zdieľaj článok na Facebook
↑ Na začiatok

Odber nových článkov na email

Ak máte záujem prihlásiť sa k odberu článkov z portálu poľnoinfo.sk, stačí nižšie vložiť svoju emailovú adresu a kliknúť na tlačidlo "Mám záujem o odber noviniek". Následne vám bude poslaný autorizačný email.

Zasielanie noviniek z poľnohospodárstva je možné kedykoľvek zrušiť a služba je a vždy bude bezplatná.

Fond a jeho plnenia by sa mali dotýkať hlavne chovateľov dobytka a nie len pestovateľov ovocia ako tomu bolo doteraz. A to hlavne tých ktorí sú v kritickej situácii vzhľadom na množstvo vyrobeného objemového krmiva. Tí čo majú len rastlinnú produkciu za tých pár rokov kedy sa ich ndotykala mliečna kríza a kríza masová si nezaslúžia podporu. Veď práve tí čo chovajú zvieratá zamestnávajú viac pracovníkov a tým aj napĺňajú kasu štátu a využívajú zdroje krmív z celého chotára a tvoria kolorit krajiny. Ak nebudeme konzumovať ovocie prežijeme, ale chlieb mäso a mlieko sú základom obživy národa Milan / 18.09.2017

↑ Na začiatok

Ceny komodít na svetových burzách

Pšenica €/tona Trend
MATIF Paríž 156,00
CBoT Chicago 122,66
KBB Bratislava 136,42
Kukurica €/tona Trend
MATIF Paríž 154,00
CBoT Chicago 114
KBB Bratislava 131,83
Repka €/tona Trend
MATIF Paríž 364,75

Aktuálna predpoveď počasia

img

Predpoveď počasia cez model ALADIN na SHMÚ