VÚB
VÚB

Matečná: Podpora lokálnych výrobcov je prospešná pre všetkých

Vyše 60 výrobkov výhradne z produkcie slovenských regionálnych výrobcov obohatí ponuku obchodného reťazca BILLA. V pondelok totiž ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná spoločne s generálnym riaditeľom reťazca na Slovensku Dariuszom Batorim spustili v Bratislave spoločný projekt BILLA regionálni výrobcovia.

Matečná: Podpora lokálnych výrobcov je prospešná pre všetkých

Podpora slovenských farmárov a lokálnych výrobcov potravín je podľa Matečnej prospešná pre spotrebiteľov, producentov aj krajinu súčasne. Dlhodobým cieľom, ako uviedla, je zvýšiť na pultoch podiel lokálnych producentov, pretože vedia priniesť čerstvé a chutné potraviny, ale aj tradičné špeciality. Vďaka tomu sa pomáha v regiónoch zvyšovať zamestnanosť, farmári zase udržiavajú vzhľad krajiny a šetrí sa tiež životné prostredie, keďže potraviny nemusia cestovať z druhého konca sveta.

"Chceme zvýšiť zamestnanosť v poľnohospodárstve, chceme spotrebiteľom dodávať čerstvé a lokálne produkty, chceme znížiť uhlíkovú stopu. A to sú tri atribúty, ktoré si takýto slovenský výrobok zaslúži," povedala ministerka.

Podľa vyjadrenia šéfa reťazca súčasný počet výrobkov nie je konečný a plánujú ho postupne rozširovať. Konečným cieľom je pokryť územie celého Slovenska.

Regionálne výrobky slovenských výrobcov, zatiaľ ide o med, produkty z medu, sirupy, perníky alebo špeciálne múky, budú umiestnené na vyhradenom regáli so špeciálnym dizajnom. 

Zdieľaj článok na Facebook
↑ Na začiatok

Odber nových článkov na email

Ak máte záujem prihlásiť sa k odberu článkov z portálu poľnoinfo.sk, stačí nižšie vložiť svoju emailovú adresu a kliknúť na tlačidlo "Mám záujem o odber noviniek". Následne vám bude poslaný autorizačný email.

Zasielanie noviniek z poľnohospodárstva je možné kedykoľvek zrušiť a služba je a vždy bude bezplatná.

↑ Na začiatok

Ceny komodít na svetových burzách

Pšenica €/tona Trend
MATIF Paríž 206,25
CBoT Chicago 166,86
KBB Bratislava 183,75
Kukurica €/tona Trend
MATIF Paríž 176,25
CBoT Chicago 130,56
KBB Bratislava 152,17
Repka €/tona Trend
MATIF Paríž 369,50

História zaznamenaná fotoobjektívom

Poľnohospodárske podielnicke družstvo Rača začalo od 28.júna 1999 so zberom čiernych, červených a bielych ríbezlí takmer na 34 hektároch rozlohy. Jarné mrazy v období kvitnutia ríbezlí poškodili 80% úrody. Na snímke František Benkovič (vľavo) a Benjamin Čík (vpravo) vykladajú ríbezle z kombajna na vlečku. Foto: TASR - Pavel Neubauer, 29.júna 1999 Autor: dobový text a foto TASR

Aktuálna predpoveď počasia

iMeteo.sk

Predpoveď počasia cez model ALADIN na SHMÚ