VÚB
VÚB

Ministerstvo pôdohospodárstva urobí kontrolu v Agrokomplexe

Agrokomplex Národné výstavisko, š. p., v Nitre bude mať opäť nového riaditeľa. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka potvrdilo, že doterajší riaditeľ Mário Dinga požiadal o uvoľnenie z funkcie z osobných dôvodov.

Ministerstvo pôdohospodárstva urobí kontrolu v Agrokomplexe

Podľa hovorcu ministerstva Vladimíra Machalíka bude na pozíciu riaditeľa národného výstaviska v budúcom roku vypísané výberové konanie. Dovtedy bude od 1. decembra poverený riadením podniku výrobno-technický námestník Jozef Muzika. 

Mário Dinga odchádza z postu riaditeľa podľa hovorcu výstaviska Martina Lužbeťáka zo zdravotných dôvodov k 30. novembru tohto roka. Vo funkcii pôsobil 16 mesiacov. Výstavisko sa podľa zdroja z vedenia podniku nachádza v miliónovej strate.

Polmiliónovú stratu mal vygenerovať jarný Agrosalón, na ktorom sa nezúčastnili členovia Združenia dodávateľov poľnohospodárskej techniky AGRION. Dôvodom bolo, že sa zástupcovia národného výstaviska nedohodli v stanovenom termíne so zástupcami AGRION na podmienkach účasti na výstave. Členovia Agrionu obsadzovali v minulých ročníkoch výstavy približne 70 % výstavných plôch. Vedenie združenia odhadovalo, že ich neúčasť spôsobí štátnemu podniku výpadok tržieb v objeme niekoľko stotisíc eur. Riaditeľ výstaviska však skonštatoval, že výrazný odklon od plánu tržieb nepredpokladá.

„Tak ako je zaužívané, ministerstvo vykoná kontrolu podniku ku dňu odchodu,“ skonštatoval Machalík. 

Priemerná dĺžka pôsobenia vo funkcii riaditeľa agrokomplexu Národného výstaviska je približne jeden rok. Za posledných sedem rokov sa na riaditeľskej stoličke vystriedalo v štátnom podniku sedem manažérov. 

Zdieľaj článok na Facebook
↑ Na začiatok

Odber nových článkov na email

Ak máte záujem prihlásiť sa k odberu článkov z portálu poľnoinfo.sk, stačí nižšie vložiť svoju emailovú adresu a kliknúť na tlačidlo "Mám záujem o odber noviniek". Následne vám bude poslaný autorizačný email.

Zasielanie noviniek z poľnohospodárstva je možné kedykoľvek zrušiť a služba je a vždy bude bezplatná.

To je naša morálna bieda, keď každá vedúca funkcia je stranícky podfarbená a nie odborne. Žiaľ,že za všetkým sú funkcie a z nich vyplývajúce dividendy! Od čias Ladislava Švihela, nebolo poriadneho,konštruktívneho s dlhodobou víziou a koncepciami rozvoja podniku aspoň tzv. marketingového manažéra ako ich do funkcie uvádzali ich politický protežanti. Mladý človek s ambíciami poslaneckými či senátorskými - vzdáva sa zo zdravotných dôvodov. Skoro ako v minulom režime. Len tak ďalej! Jozef Bulla Jozef Bulla / 01.12.2017

Miliónová strata. Strata štátneho podniku. Strata daňových poplatníkov. Do Boha, to dokedy budú zodpovední za straty odchádzať beztrestne z postu a danoví poplatníci straty vyrovnávať? Čo robí NAKA? Dúfam, že ministerstvo to bude riešiť cez NAKAu, a peniaze vymáhať späť!!! Či NAKA tu je iba na Kotlebu a štátnych managerov sa to netýka? Vstupné na AGrokomplexe v auguste stúplo, a to iba pre to, aby sme sa pozerali na balíky slamy, miesto na techniku. A pri múzeu techniky si urobili biznis na parkovnom a exponáty ostali, aj za zvýšené vstupné, zatvorené!!! Nebolo na čo tohoto roku pozerať!!! Stratu vymáhať!!! Jano / 01.12.2017

Len v minulom režime si mohol ukradnúť každý a zatiahli to všetci. Dnes len tí čo majú príležitosť a hlavne veľa, lebo na tých nemá ani NAKA. Jhosp / 01.12.2017

Dajte niekto link na bezplatnu vstupenku na AGRÁČ, ďakujem. AGROKOMPLEX 2018 / 31.07.2018

↑ Na začiatok

Ceny komodít na svetových burzách

Pšenica €/tona Trend
MATIF Paríž 206,25
CBoT Chicago 166,86
KBB Bratislava 183,75
Kukurica €/tona Trend
MATIF Paríž 176,25
CBoT Chicago 130,56
KBB Bratislava 152,17
Repka €/tona Trend
MATIF Paríž 369,50

História zaznamenaná fotoobjektívom

Poľnohospodárske podielnicke družstvo Rača začalo od 28.júna 1999 so zberom čiernych, červených a bielych ríbezlí takmer na 34 hektároch rozlohy. Jarné mrazy v období kvitnutia ríbezlí poškodili 80% úrody. Na snímke František Benkovič (vľavo) a Benjamin Čík (vpravo) vykladajú ríbezle z kombajna na vlečku. Foto: TASR - Pavel Neubauer, 29.júna 1999 Autor: dobový text a foto TASR

Aktuálna predpoveď počasia

iMeteo.sk

Predpoveď počasia cez model ALADIN na SHMÚ