VÚB
VÚB
VÚB

Aktuálny pohľad na agrosektor

Väzni konzumujú najmä slovenské bravčové mäso

Približne 70 percent bravčového mäsa, ktoré sa spotrebuje v slovenských väzniciach, vyprodukuje Otvorené oddelenie Rimavská Sobota-Sabová, ktoré je súčasťou Ústavu na výkon trestu odňatia slobody (ÚVTOS) Želiezovce. Počas štvrtkovej návštevy ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej v zariadení o tom informoval generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Milan Ivan.

Väzni konzumujú najmä slovenské bravčové mäso

"Toto zariadenie spracováva bravčové mäso v polkách a každý týždeň sa rozváža do väzníc po celom Slovensku. Musím povedať, že možno máloktorý občan Slovenska konzumuje takéto čerstvé, týždňové mäso," podotkol Ivan.

Živočíšna výroba v zariadení bola podľa jeho slov pôvodne ešte rozsiahlejšia, keďže bola zameraná aj na hovädzí dobytok, čo sa však časom ukázalo ako nerentabilné. V súčasnosti sa preto väzni venujú chovu ošípaných a drobnochovu oviec.

Ako doplnil riaditeľ ÚVTOS Želiezovce Ervín Janšík, na túto výrobu sa zamerali, pretože je ekonomicky výhodná a vedia zvládať jednotlivé procesy.

"Obilie, ktoré sa spotrebúva, dopestujeme v našom želiezovskom stredisku. Následne ho prevezieme a využijeme v Rimavskej Sobote v živočíšnej výrobe," priblížil s tým, že posledným článkom je bitúnok, ktorý je súčasťou komplexu na Sabovej a je jediným štátnym zariadením svojho druhu na Slovensku.

Odsúdení sú podľa Janšíka zamestnávaní vo všeobecnosti dvomi spôsobmi.

"Prvý je takzvaná domáca réžia. To sú odsúdení nápomocní pri bežných činnostiach ako kuchári, údržbári, kuriči či elektrikári. Druhá forma sú strediská vedľajšieho hospodárska, ktoré sa rozlišujú na strediská s vlastnou výrobou, ako tu v Rimavskej Sobote. Pokiaľ to umožní počet odsúdených, môžu pracovať aj vo vonkajšom sektore u partnerov na základe zmluvných podmienok," načrtol.

Otvorené oddelenie na Sabovej vzniklo v areáli bývalého Štátneho semenárskeho podniku v polovici 90. rokov 20. storočia. K ÚVTOS Želiezovce bolo organizačne pričlenené v roku 1999. Jeho celková kapacita je 69 odsúdených, v súčasnosti si v ňom podľa Ivana odpykáva trest 41 väzňov. V zariadení pracuje 15 príslušníkov ZVJS a 16 civilných zamestnancov.

Zdieľaj článok na Facebook
↑ Na začiatok

Odber nových článkov na email

Ak máte záujem prihlásiť sa k odberu článkov z portálu poľnoinfo.sk, stačí nižšie vložiť svoju emailovú adresu a kliknúť na tlačidlo "Mám záujem o odber noviniek". Následne vám bude poslaný autorizačný email.

Zasielanie noviniek z poľnohospodárstva je možné kedykoľvek zrušiť a služba je a vždy bude bezplatná.

↑ Na začiatok

Ceny komodít na svetových burzách

Pšenica €/tona Trend
MATIF Paríž 163,00
CBoT Chicago 138,28
KBB Bratislava 144,17
Kukurica €/tona Trend
MATIF Paríž 162,50
CBoT Chicago 120,42
KBB Bratislava 141,67
Repka €/tona Trend
MATIF Paríž 340,00

História zaznamenaná fotoobjektívom

Na archívnej snímke z 30. júla 1969 nový pivovar v Hurbanove. V Hurbanove, okres Komárno, dali začiatkom tohto mesiaca do skúšobnej prevádzky nový pivovar s kapacitou 600.000 hektolitrov piva. Pivovar bol postavený za dva a pol roka za 120 miliónov korún. S riadnou výrobou chcú začať začiatkom augusta a budú vyrábať všetky druhy piva - biele a čierne, sedem, desať a dvanásťstupňové. Novinkou bude pivo v plechovkách, ktoré bude o niečo drahšie ako fľaškové, ďalším zlepšením bude pasterizované sudové pivo. Hurbanovské pivo sa bude predávať pod značkou "Zlatý bažant", a má výbornú chuť a vysokú kvalitu, čoho zárukou je vlastná sladovňa s kapacitou 30.000 ton sladu za rok, ktorá pracuje už 3 roky a slad z nej si získal dobré meno v zahraničí, kam ho väčšinou exportovali. Na snímke pivovar so sladovňou. Autor: dobový text a foto TASR

Komerčné informácie

Aktuálna predpoveď počasia

iMeteo.sk

Predpoveď počasia cez model ALADIN na SHMÚ