VÚB
VÚB

Národné výstavisko stále nemá vymenovaného riaditeľa

Agrokomplex Národné výstavisko, š.p. Nitra nemá ani po viac ako troch mesiacoch vymenovaného riaditeľa. Zatiaľ posledný menovaný riaditeľ štátneho podniku Mário Dinga skončil vo svojej funkcii k 30. novembru minulého roka.

Národné výstavisko stále nemá vymenovaného riaditeľa

Od 1. decembra 2017 bol riadením podniku poverený dovtedajší výrobno-technický námestník Jozef Muzika, od začiatku marca tohto roka ho vystriedal vedúci obchodnej skupiny Igor Hubinský.

Výberové konanie na funkciu riaditeľa agrokomplexu Národného výstaviska, š.p. vyhlásilo rezortné ministerstvo 16. januára tohto roka. Z piatich pozvaných uchádzačov sa na výberovom konaní 26. februára zúčastnili traja uchádzači, zverejnilo na svojej stránke Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Výberová komisia konštatovala, že žiadny zo zúčastnených uchádzačov nedosiahol stanovené percento úspešnosti a výberové konanie vyhlásila za neúspešné. Ďalšie kolo výberového konania nebolo doteraz vyhlásené.

Podľa Zákona o štátnom podniku č. 111/1990 Zb. „po ukončení funkcie riaditeľa môže zakladateľ poveriť výkonom funkcie riaditeľa bez výberového konania niektorého z vedúcich zamestnancov podniku do vykonania výberového konania na funkciu riaditeľa, a to najviac na tri mesiace.“

Zakladateľ štátneho podniku, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, sa k porušeniu zákona o štátnom podniku nevyjadril.

Zdieľaj článok na Facebook
↑ Na začiatok

Odber nových článkov na email

Ak máte záujem prihlásiť sa k odberu článkov z portálu poľnoinfo.sk, stačí nižšie vložiť svoju emailovú adresu a kliknúť na tlačidlo "Mám záujem o odber noviniek". Následne vám bude poslaný autorizačný email.

Zasielanie noviniek z poľnohospodárstva je možné kedykoľvek zrušiť a služba je a vždy bude bezplatná.

↑ Na začiatok

Ceny komodít na svetových burzách

Pšenica €/tona Trend
MATIF Paríž 207,25
CBoT Chicago 172,06
KBB Bratislava 186,75
Kukurica €/tona Trend
MATIF Paríž 177,00
CBoT Chicago 133,4
KBB Bratislava 152,67
Repka €/tona Trend
MATIF Paríž 367,75

História zaznamenaná fotoobjektívom

Poľnohospodárske podielnicke družstvo Rača začalo od 28.júna 1999 so zberom čiernych, červených a bielych ríbezlí takmer na 34 hektároch rozlohy. Jarné mrazy v období kvitnutia ríbezlí poškodili 80% úrody. Na snímke František Benkovič (vľavo) a Benjamin Čík (vpravo) vykladajú ríbezle z kombajna na vlečku. Foto: TASR - Pavel Neubauer, 29.júna 1999 Autor: dobový text a foto TASR

Aktuálna predpoveď počasia

iMeteo.sk

Predpoveď počasia cez model ALADIN na SHMÚ