VÚB
VÚB
VÚB

Aktuálny pohľad na agrosektor

Zástupcovia štátu sa stretnú s poškodenými farmármi

Hľadanie riešení pre poškodených farmárov z východného Slovenska bude predmetom štvrtkového (12.4.) stretnutia poľnohospodárov so zástupcami štátu v Košiciach. Informoval o tom Michal Feik z odboru komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV SR).

Zástupcovia štátu sa stretnú s poškodenými farmármi

Agrorezort stretnutie organizuje v súvislosti s medializovanými informáciami i protestami farmárov na východnom Slovensku.

"Našim cieľom je identifikovať prípadné problémy a hľadať riešenia pre farmárov týkajúcich sa najmä nájmu a obhospodarovania poľnohospodárskej pôdy," spresnila vicepremiérka a ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nominantka SNS).

Stretnutie sa uskutoční vo štvrtok v Košiciach a zúčastnia sa ho zástupcovia MPRV SR, Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA), Slovenského pozemkového fondu (SPF), ako aj Krajského riaditeľstva Policajného zboru, Krajského súdu a Krajskej prokuratúry v Košiciach. 

Agrorezort poškodeným farmárom ponúka podľa Feika možnosť hovoriť so všetkými relevantnými orgánmi, ktoré majú v tomto prípade čo povedať.

"Vzhľadom na medializované informácie o tom, že niektorí individuálni členovia občianskych iniciatív farmárov neboli pozvaní, agrorezort v tejto súvislosti upozorňuje, že pozvánky boli rozoslané zástupcom poľnohospodárskych iniciatív a nie jednotlivým členom. Je plne v kompetencii samotných oficiálnych reprezentantov týchto iniciatív, aby sa vzájomne dohodli, kto z nich na stretnutie príde," spresnil Feik.

Zdieľaj článok na Facebook
↑ Na začiatok

Odber nových článkov na email

Ak máte záujem prihlásiť sa k odberu článkov z portálu poľnoinfo.sk, stačí nižšie vložiť svoju emailovú adresu a kliknúť na tlačidlo "Mám záujem o odber noviniek". Následne vám bude poslaný autorizačný email.

Zasielanie noviniek z poľnohospodárstva je možné kedykoľvek zrušiť a služba je a vždy bude bezplatná.

↑ Na začiatok

Ceny komodít na svetových burzách

Pšenica €/tona Trend
MATIF Paríž 163,00
CBoT Chicago 138,28
KBB Bratislava 144,17
Kukurica €/tona Trend
MATIF Paríž 162,50
CBoT Chicago 120,42
KBB Bratislava 141,67
Repka €/tona Trend
MATIF Paríž 340,00

História zaznamenaná fotoobjektívom

Na archívnej snímke z 30. júla 1969 nový pivovar v Hurbanove. V Hurbanove, okres Komárno, dali začiatkom tohto mesiaca do skúšobnej prevádzky nový pivovar s kapacitou 600.000 hektolitrov piva. Pivovar bol postavený za dva a pol roka za 120 miliónov korún. S riadnou výrobou chcú začať začiatkom augusta a budú vyrábať všetky druhy piva - biele a čierne, sedem, desať a dvanásťstupňové. Novinkou bude pivo v plechovkách, ktoré bude o niečo drahšie ako fľaškové, ďalším zlepšením bude pasterizované sudové pivo. Hurbanovské pivo sa bude predávať pod značkou "Zlatý bažant", a má výbornú chuť a vysokú kvalitu, čoho zárukou je vlastná sladovňa s kapacitou 30.000 ton sladu za rok, ktorá pracuje už 3 roky a slad z nej si získal dobré meno v zahraničí, kam ho väčšinou exportovali. Na snímke pivovar so sladovňou. Autor: dobový text a foto TASR

Komerčné informácie

Aktuálna predpoveď počasia

iMeteo.sk

Predpoveď počasia cez model ALADIN na SHMÚ