VÚB
VÚB

Na čele poľnohospodárskej univerzity bude prvý raz žena

Novou rektorkou Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre sa stala Klaudia Halászová, doterajšia dekanka Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva. Dnes o tom rozhodol akademický senát školy.

Na čele poľnohospodárskej univerzity bude prvý raz žena

"V oblasti vedy a výskumu bude vedenie FZKI klásť dôraz na kvalitné výstupy, úzke napojenie aktivít fakulty na podnikateľskú sféru a orgány štátnej správy a samosprávy," uviedla Klaudia Halászová pre univerzitné periodikum v roku 2016, po opätovnom zvolení za dekanku FZKI.

Pri dnešnom prejave dekanka, podľa Nitrianskych novín, deklarovala potrebu načúvať a reagovať na pripomienky, ktoré súvisia s rozvojom školy.

Okrem Klaudie Halászovej kandidovala na post rektorky Magdaléna Lacko-Bartošová z Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov, Elena Horská, dekanka Fakulty ekonomiky a manažmentu a Oľga Roháčiková, dekanka Fakulty európskych štúdií a regionálneho rozvoja.

Novozvolená rektorka patrila spolu s Oľgou Roháčikovou ku kandidátom, ktoré na zasadnutí senátu nedokázali reagovať na otázku študenta v angličtine.

Doc. Ing. Klaudia Halászová, PhD má 45 rokov. V roku 1997 získala titul Ing. vo fytotechnickom odbore - Ochrana životného prostredia. Od mája 2012 viedla Fakultu záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre. V roku 2014 jej bol udelený vedecko-pedagogický titul docent.

Súčasný rektor poľnohospodárskej univerzity Peter Bielik končí vo funkcii v lete. Na čele školy je už dve volebné obdobia a SPU viedol od roku 2010.

Zdieľaj článok na Facebook
↑ Na začiatok

Odber nových článkov na email

Ak máte záujem prihlásiť sa k odberu článkov z portálu poľnoinfo.sk, stačí nižšie vložiť svoju emailovú adresu a kliknúť na tlačidlo "Mám záujem o odber noviniek". Následne vám bude poslaný autorizačný email.

Zasielanie noviniek z poľnohospodárstva je možné kedykoľvek zrušiť a služba je a vždy bude bezplatná.

↑ Na začiatok

Ceny komodít na svetových burzách

Pšenica €/tona Trend
MATIF Paríž 207,25
CBoT Chicago 172,06
KBB Bratislava 186,75
Kukurica €/tona Trend
MATIF Paríž 177,00
CBoT Chicago 133,4
KBB Bratislava 152,67
Repka €/tona Trend
MATIF Paríž 367,75

História zaznamenaná fotoobjektívom

Poľnohospodárske podielnicke družstvo Rača začalo od 28.júna 1999 so zberom čiernych, červených a bielych ríbezlí takmer na 34 hektároch rozlohy. Jarné mrazy v období kvitnutia ríbezlí poškodili 80% úrody. Na snímke František Benkovič (vľavo) a Benjamin Čík (vpravo) vykladajú ríbezle z kombajna na vlečku. Foto: TASR - Pavel Neubauer, 29.júna 1999 Autor: dobový text a foto TASR

Aktuálna predpoveď počasia

iMeteo.sk

Predpoveď počasia cez model ALADIN na SHMÚ