VÚB
VÚB
VÚB

Aktuálny pohľad na agrosektor

Na čele poľnohospodárskej univerzity bude prvý raz žena

Novou rektorkou Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre sa stala Klaudia Halászová, doterajšia dekanka Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva. Dnes o tom rozhodol akademický senát školy.

Na čele poľnohospodárskej univerzity bude prvý raz žena

"V oblasti vedy a výskumu bude vedenie FZKI klásť dôraz na kvalitné výstupy, úzke napojenie aktivít fakulty na podnikateľskú sféru a orgány štátnej správy a samosprávy," uviedla Klaudia Halászová pre univerzitné periodikum v roku 2016, po opätovnom zvolení za dekanku FZKI.

Pri dnešnom prejave dekanka, podľa Nitrianskych novín, deklarovala potrebu načúvať a reagovať na pripomienky, ktoré súvisia s rozvojom školy.

Okrem Klaudie Halászovej kandidovala na post rektorky Magdaléna Lacko-Bartošová z Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov, Elena Horská, dekanka Fakulty ekonomiky a manažmentu a Oľga Roháčiková, dekanka Fakulty európskych štúdií a regionálneho rozvoja.

Novozvolená rektorka patrila spolu s Oľgou Roháčikovou ku kandidátom, ktoré na zasadnutí senátu nedokázali reagovať na otázku študenta v angličtine.

Doc. Ing. Klaudia Halászová, PhD má 45 rokov. V roku 1997 získala titul Ing. vo fytotechnickom odbore - Ochrana životného prostredia. Od mája 2012 viedla Fakultu záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre. V roku 2014 jej bol udelený vedecko-pedagogický titul docent.

Súčasný rektor poľnohospodárskej univerzity Peter Bielik končí vo funkcii v lete. Na čele školy je už dve volebné obdobia a SPU viedol od roku 2010.

Zdieľaj článok na Facebook
↑ Na začiatok

Odber nových článkov na email

Ak máte záujem prihlásiť sa k odberu článkov z portálu poľnoinfo.sk, stačí nižšie vložiť svoju emailovú adresu a kliknúť na tlačidlo "Mám záujem o odber noviniek". Následne vám bude poslaný autorizačný email.

Zasielanie noviniek z poľnohospodárstva je možné kedykoľvek zrušiť a služba je a vždy bude bezplatná.

↑ Na začiatok

Ceny komodít na svetových burzách

Pšenica €/tona Trend
MATIF Paríž 163,00
CBoT Chicago 138,28
KBB Bratislava 144,17
Kukurica €/tona Trend
MATIF Paríž 162,50
CBoT Chicago 120,42
KBB Bratislava 141,67
Repka €/tona Trend
MATIF Paríž 340,00

História zaznamenaná fotoobjektívom

Na archívnej snímke z 30. júla 1969 nový pivovar v Hurbanove. V Hurbanove, okres Komárno, dali začiatkom tohto mesiaca do skúšobnej prevádzky nový pivovar s kapacitou 600.000 hektolitrov piva. Pivovar bol postavený za dva a pol roka za 120 miliónov korún. S riadnou výrobou chcú začať začiatkom augusta a budú vyrábať všetky druhy piva - biele a čierne, sedem, desať a dvanásťstupňové. Novinkou bude pivo v plechovkách, ktoré bude o niečo drahšie ako fľaškové, ďalším zlepšením bude pasterizované sudové pivo. Hurbanovské pivo sa bude predávať pod značkou "Zlatý bažant", a má výbornú chuť a vysokú kvalitu, čoho zárukou je vlastná sladovňa s kapacitou 30.000 ton sladu za rok, ktorá pracuje už 3 roky a slad z nej si získal dobré meno v zahraničí, kam ho väčšinou exportovali. Na snímke pivovar so sladovňou. Autor: dobový text a foto TASR

Komerčné informácie

Aktuálna predpoveď počasia

iMeteo.sk

Predpoveď počasia cez model ALADIN na SHMÚ