VÚB
VÚB

Odborníci nemeckého agroministerstva navrhujú zmeny

Poradcovia nemeckého spolkového ministerstva pôdohospodárstva žiadajú, aby sa v EÚ od základu prepracovalo jej financovania agrárneho sektoru. Podľa nich to, čo dnes platí, nezodpovedá požiadavkám pre podmienky chovu zvierat, ochrany životného prostredia a klímy. V pondelok (4.6.) to v Berlíne vo svojom stanovisku uviedli členovia vedeckej rady ministerstvá pre agrárnu politiku a biodiverzitu.

Odborníci nemeckého agroministerstva navrhujú zmeny

 Rada navrhuje, aby sa počas desiatich rokov priame platby farmárom na obrábanú pôdu výrazne znížili. Viac by sa mali oceňovať nástroje prispievajúce k rastu spoločného blahobytu.

O budúcej európskej agrárnej politike sa v súčasnosti diskutuje. Podľa návrhu Európskej komisie by mali nemeckí farmári vo finančnom období 2021 až 2027 dostať z rozpočtu únie podporu 41 miliárd eur. V rokoch 2014 až 2020 je schválená suma o 3,1 miliardy eur vyššia.

Zdieľaj článok na Facebook
↑ Na začiatok

Odber nových článkov na email

Ak máte záujem prihlásiť sa k odberu článkov z portálu poľnoinfo.sk, stačí nižšie vložiť svoju emailovú adresu a kliknúť na tlačidlo "Mám záujem o odber noviniek". Následne vám bude poslaný autorizačný email.

Zasielanie noviniek z poľnohospodárstva je možné kedykoľvek zrušiť a služba je a vždy bude bezplatná.

↑ Na začiatok

Ceny komodít na svetových burzách

Pšenica €/tona Trend
MATIF Paríž 200,25
CBoT Chicago 162,39
KBB Bratislava 181,25
Kukurica €/tona Trend
MATIF Paríž 166,50
CBoT Chicago 126,56
KBB Bratislava 146,50
Repka €/tona Trend
MATIF Paríž 373,25

História zaznamenaná fotoobjektívom

Poľnohospodárske podielnicke družstvo Rača začalo od 28.júna 1999 so zberom čiernych, červených a bielych ríbezlí takmer na 34 hektároch rozlohy. Jarné mrazy v období kvitnutia ríbezlí poškodili 80% úrody. Na snímke František Benkovič (vľavo) a Benjamin Čík (vpravo) vykladajú ríbezle z kombajna na vlečku. Foto: TASR - Pavel Neubauer, 29.júna 1999 Autor: dobový text a foto TASR

Aktuálna predpoveď počasia

iMeteo.sk

Predpoveď počasia cez model ALADIN na SHMÚ