VÚB
VÚB

Klaudia Halászová je novou rektorkou SPU v Nitre

Rektorkou Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre sa s účinnosťou od utorka 3. júla stala Klaudia Halászová. Na poste rektora vystriedala Petra Bielika.

Klaudia Halászová je novou rektorkou SPU v Nitre

„Byť hlavou univerzity je veľká zodpovednosť. Je to práca, ktorá môže priniesť veľa potešenia, ak sa darí, ale, samozrejme, aj veľa starostí a prebdených nocí. Verím, že je v silách novej pani rektorky zvládnuť všetky náročné úlohy a pokračovať vo vedení univerzity svojim vlastným štýlom,“ povedal Bielik. 

Na čele nitrianskej SPU stojí žena po prvý raz v 66-ročnej histórii univerzity. Akademický senát SPU zvolil dekanku fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva Halászovú do tejto funkcie na nové funkčné obdobie 2018 až 2022 v apríli tohto roka. Halászová nahradila na rektorskom poste Bielika, ktorý viedol univerzitu dve volebné obdobia. 

Prioritou Halászovej v oblasti vzdelávania bude pripravovať absolventov univerzity tak, aby ich vedomosti a zručnosti boli v súlade s požiadavkami trhu práce. Plánuje zvyšovať atraktivitu a kvalitu študijných programov, motivovať fakulty, aby zefektívňovali vzdelávací proces a hľadali vhodné formy a metódy vzdelávania. Zároveň chce zefektívniť podmienky a poskytovanie v oblasti praktickej výučby, výskumu, vývoja a realizácie odborných praxí študentov. 

Zdieľaj článok na Facebook
↑ Na začiatok

Odber nových článkov na email

Ak máte záujem prihlásiť sa k odberu článkov z portálu poľnoinfo.sk, stačí nižšie vložiť svoju emailovú adresu a kliknúť na tlačidlo "Mám záujem o odber noviniek". Následne vám bude poslaný autorizačný email.

Zasielanie noviniek z poľnohospodárstva je možné kedykoľvek zrušiť a služba je a vždy bude bezplatná.

↑ Na začiatok

Ceny komodít na svetových burzách

Pšenica €/tona Trend
MATIF Paríž 199,75
CBoT Chicago 164,11
KBB Bratislava 179,83
Kukurica €/tona Trend
MATIF Paríž 174,75
CBoT Chicago 126,57
KBB Bratislava 153,33
Repka €/tona Trend
MATIF Paríž 373,00

História zaznamenaná fotoobjektívom

Poľnohospodárske podielnicke družstvo Rača začalo od 28.júna 1999 so zberom čiernych, červených a bielych ríbezlí takmer na 34 hektároch rozlohy. Jarné mrazy v období kvitnutia ríbezlí poškodili 80% úrody. Na snímke František Benkovič (vľavo) a Benjamin Čík (vpravo) vykladajú ríbezle z kombajna na vlečku. Foto: TASR - Pavel Neubauer, 29.júna 1999 Autor: dobový text a foto TASR

Aktuálna predpoveď počasia

iMeteo.sk

Predpoveď počasia cez model ALADIN na SHMÚ