VÚB
VÚB

Počet ošípaných v Trenčianskom kraji klesol o 8 %

V Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) chovali v minulom roku 47.027 kusov ošípaných, ich počet medziročne klesol o 8 %. Počet ošípaných v TSK bol v minulom roku štvrtý najnižší spomedzi slovenských krajov.

Počet ošípaných v Trenčianskom kraji klesol o 8 %

Ako informoval riaditeľ pracoviska Štatistického úradu SR v Trenčíne Pavol Arpáš, medziročne najvyššie úbytky ošípaných zaznamenali v okrese Bánovce nad Bebravou (až o 16 %) a Považská Bystrica (o 13 %). Prírastok mal iba okres Nové Mesto nad Váhom, a to o 6 %. 

"Podľa počtu ošípaných k výmere ornej pôdy bola intenzita chovu ošípaných najvyššia v okrese Prievidza s počtom 108 kusov a Bánovce nad Bebravou 102 kusov na 100 hektárov ornej pôdy. Obidva okresy sa umiestnili medzi prvými desiatimi okresmi s najvyššou intenzitou chovu ošípaných na Slovensku. Najnižšia intenzita chovu bola v TSK v okrese Nové Mesto nad Váhom - 15 kusov ošípaných na 100 hektárov ornej pôdy," doplnil Arpáš. 

Zdieľaj článok na Facebook
↑ Na začiatok

Odber nových článkov na email

Ak máte záujem prihlásiť sa k odberu článkov z portálu poľnoinfo.sk, stačí nižšie vložiť svoju emailovú adresu a kliknúť na tlačidlo "Mám záujem o odber noviniek". Následne vám bude poslaný autorizačný email.

Zasielanie noviniek z poľnohospodárstva je možné kedykoľvek zrušiť a služba je a vždy bude bezplatná.

↑ Na začiatok

Ceny komodít na svetových burzách

Pšenica €/tona Trend
MATIF Paríž 199,75
CBoT Chicago 164,11
KBB Bratislava 179,83
Kukurica €/tona Trend
MATIF Paríž 174,75
CBoT Chicago 126,57
KBB Bratislava 153,33
Repka €/tona Trend
MATIF Paríž 373,00

História zaznamenaná fotoobjektívom

Poľnohospodárske podielnicke družstvo Rača začalo od 28.júna 1999 so zberom čiernych, červených a bielych ríbezlí takmer na 34 hektároch rozlohy. Jarné mrazy v období kvitnutia ríbezlí poškodili 80% úrody. Na snímke František Benkovič (vľavo) a Benjamin Čík (vpravo) vykladajú ríbezle z kombajna na vlečku. Foto: TASR - Pavel Neubauer, 29.júna 1999 Autor: dobový text a foto TASR

Aktuálna predpoveď počasia

iMeteo.sk

Predpoveď počasia cez model ALADIN na SHMÚ