VÚB
VÚB

Baláž: Na podporu agrosektora má ísť 50 miliónov eur

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR by malo mať v budúcom roku v rozpočte k dispozícii 50 miliónov eur na podporu v oblasti poľnohospodárstva a potravinárstva.

Baláž: Na podporu agrosektora má ísť 50 miliónov eur

Navrhuje to v rámci pozmeňujúceho návrhu k štátnemu rozpočtu na rok 2019 poslanec SNS Radovan Baláž spolu s koaličnými poslancami Smeru-SD a Mosta-Híd.

Prostriedky pre poľnohospodárov a potravinárov by mali plynúť z plánovaného osobitného odvodu pre obchodné reťazce. Ak však bude príjem do rozpočtu z osobitného odvodu nižší ako 50 miliónov eur, táto suma sa má podľa Baláža dorovnať práve z kapitoly Všeobecná pokladničná správa.

"Cieľom návrhu uznesenia je, aby rozpočet Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky mal v tomto prípade na podporu v oblasti poľnohospodárstva a potravinárstva finančné prostriedky vo výške 50 miliónov eur," opísal.

O štátnom rozpočte na budúci rok začali poslanci rokovať v piatok (30. 11.). Z dôvodu neprítomnosti ministra financií Petra Kažimíra (Smer-SD) v pondelok (3. 12.) nadviazali na prerušenú diskusiu o takzvanom zákone roka v utorok.

Zdieľaj článok na Facebook
↑ Na začiatok

Odber nových článkov na email

Ak máte záujem prihlásiť sa k odberu článkov z portálu poľnoinfo.sk, stačí nižšie vložiť svoju emailovú adresu a kliknúť na tlačidlo "Mám záujem o odber noviniek". Následne vám bude poslaný autorizačný email.

Zasielanie noviniek z poľnohospodárstva je možné kedykoľvek zrušiť a služba je a vždy bude bezplatná.

↑ Na začiatok

Ceny komodít na svetových burzách

Pšenica €/tona Trend
MATIF Paríž 207,25
CBoT Chicago 172,06
KBB Bratislava 186,75
Kukurica €/tona Trend
MATIF Paríž 177,00
CBoT Chicago 133,4
KBB Bratislava 152,67
Repka €/tona Trend
MATIF Paríž 367,75

História zaznamenaná fotoobjektívom

Poľnohospodárske podielnicke družstvo Rača začalo od 28.júna 1999 so zberom čiernych, červených a bielych ríbezlí takmer na 34 hektároch rozlohy. Jarné mrazy v období kvitnutia ríbezlí poškodili 80% úrody. Na snímke František Benkovič (vľavo) a Benjamin Čík (vpravo) vykladajú ríbezle z kombajna na vlečku. Foto: TASR - Pavel Neubauer, 29.júna 1999 Autor: dobový text a foto TASR

Aktuálna predpoveď počasia

iMeteo.sk

Predpoveď počasia cez model ALADIN na SHMÚ