VÚB
VÚB

Aktuálny pohľad na agrosektor

OMV ako stabilný partner pre podniky agropriemyslu

Ziskovosť svojho podnikania môžete podstatne zlepšiť vďaka dlhej a neprerušovanej prevádzke svojich vozidiel a strojov. OMV ponúka vysokokvalitnú motorovú naftu OMV Diesel Plus a OMV Diesel CleanTech, ktoré chránia motory a agregáty pred usadeninami a tak zabezpečujú ich maximálny výkon, životnosť a najnižšiu možnú spotrebu.

Praktické ukážky techniky majú zmysel

V poli, len niekoľko sto metrov od obce Neverice, ale zároveň aj od Jelenca, rodiska najpopulárnejšieho slovenského speváka - Karola Duchoňa, sa konal Deň poľa. Návštevníci našli miesto podujatia veľmi ľahko, keďže spevákovi s najmužnejším hlasom, akoby na poli v blízkosti jeho rodiska vzdávali hold. Dievča z Budmeríc, alebo Čardáš dvoch sŕdc sa niesol do uší návštevníkov, ktorí kráčali po vlahe túžiacich poliach.

Na energiách môžu poľnohospodári ušetriť desiatky percent

Jednou z najvýznamnejších nákladových položiek v poľnohospodárskych podnikoch je práve náklad na energie. Komplexné zhodnotenie nákladov a výmena niektorých technológií môžu priniesť úspory v rozsahu desiatok percent. Kde sú možnosti pre naše poľnohospodárstvo, ako zabezpečiť výmenu technológií tak, aby to nenarušilo cash flow našich hospodárov a aké úspory môžu poľnohospodári očakávať? Hovorili sme s Ing. Michalom Daníškom Project Managerom inovácií v spoločnosti TWINLOGY s. r. o. .

Na extrémy počasia je len jedno riešenie

Vďaka extrémnym jarným škodám, ktoré spôsobili mrazy a neskôr krupobitie, hodnotia pestovatelia viniča, ovocia, ale aj ďalší slovenskí poľnohospodári vlaňajšok rozpačito. Je preto na mieste si pripomenúť najjednoduchšiu možnosť ako znížiť ekonomické dôsledky extrémov počasia.

Nový Fendt štandard: Navádzací systém od 100 hp

Fendt ponúka rozličné varianty výbavy pre produktové rady Fendt 300 Vario až 1000 Vario. Práve teraz, pred blížiacou sa výstavou Agritechnika 2017, uviedol Fendt nové výstavné modely. Tieto nové modely sú s okamžitou platnosťou v cenníku a sú dostupné na objednanie už dnes, s dodávkou od júla 2017.

Novinky od slovenského výrobcu smerujú do Európy

Tradičný slovenský výrobca sejačiek - PNEUSEJ umiestňuje svoje produkty okrem domáceho trhu aj do Českej republiky, Poľska, Rumunska, Maďarska a na trhy západnej Európy. Takto široký rozsah obchodných aktivít a zásah na nové trhy musí byť krytý neustálymi inováciami. V minulom roku predstavili výrobcovia z Hlohovca dve novinky.

Stanovenie výšky odškodnenia bez likvidátora

Agra poisťovňa, špecializovaný partner poľnohospodárov prichádza na slovenský poľno-poistný trh s absolútnou novinkou. V budúcom roku má pre našich poľnohospodárov v ponuke exkluzívny produkt s možnosťou poistenia výnosov voči riziku sucha, tzv. indexové poistenie a to bez potreby fyzickej prítomnosti likvidátora na poškodených pozemkoch. Na konkrétnosti a zvláštnosti uvedeného typu poistenia odpovedal Dalibor Bán, riaditeľ Agra poisťovne.

Kráľovná polí získava drahocenný priestor

Pred 136 novinármi z dvadsiatich siedmych štátov sveta predstavila spoločnosť Lemken sejačku, ktorá zabezpečí vyšší výnos kukurice, bez ďalších priamych nákladov. Ako je to možné, sa mohli žurnalisti z celého sveta presvedčiť priamo na predvádzacích pozemkoch neďaleko maďarského kúpeľného mesta Bukfurdo.

Ceny komodít na svetových burzách

Pšenica €/tona Trend
MATIF Paríž 159,50
CBoT Chicago 134,38
KBB Bratislava 140,08
Kukurica €/tona Trend
MATIF Paríž 162,50
CBoT Chicago 119,09
KBB Bratislava 141,08
Repka €/tona Trend
MATIF Paríž 366,00

Aktuálna predpoveď počasia

img

Predpoveď počasia cez model ALADIN na SHMÚ

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk?

Výhody

  • Každý deň dostanete elektronickou poštou zoznam článkov, ktoré boli uverejnené v daný deň.
  • Nikdy si nezabudnete prečítať to, čo môže byť pre vaše podnikanie dôležité.
  • Odber noviniek je možné kedykoľvek jedným kliknutím zrušiť.

takmer 1000 čitateľov poľnoinfo.sk dostáva od nás čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.