VÚB
VÚB

Aktuálny pohľad na agrosektor

Chotár roka 2017 bol mimoriadne kvalitný + fotogaléria

Všetkých trinásť poľnohospodárskych subjektov, ktoré sa v tomto roku prihlásili do súťaže o najkrajší chotár roka, by si zaslúžili veľké ocenenie. Rozhodovanie bolo naozaj ťažké, no napokon 8-členná odborná komisia vybrala troch najlepších v dvoch kategóriách v 17.ročníku tejto súťaže.

Komora chce zavlažovať sady a polia z Dunaja

Rakúsky energetický podnik Verbund neznepokojil zámer Rakúskej poľnohospodárskej komory využiť Dunaj na zavlažovanie polí. Hovorca energetickej firmy Florian Seidl však dodal, že každý kubický meter vody, ktorý sa využije na zavlažovanie, bude znamenať menej elektrickej energie.

Šikovnosť, pracovitosť a životná múdrosť sedliakov

Poľnohospodárske družstvo Vršatec v Pruskom hospodári v ôsmich katastrálnych územiach troch dolín horného Považia na výmere 1530 hektárov. Na asi 600 hektároch ornej pôdy pestujú obilniny, ozimnú repku, cukrovú repu, lucernu a kukuricu na zrno i na siláž. Kúsok od Ilavy, z nížiny s nadmorskou výškou 240 metrov sa ich parcely prudko dvíhajú na úpätiach Bielych Karpát až do výšky 800 m.n.m.

SPU zrevitalizuje oddychovú časť v areáli univerzity

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre zrevitalizuje oddychovú časť átria v areáli univerzity. Existujúci poškodený a nefunkčný mobiliár nahradí novým, čím vytvorí moderný, estetický a funkčný verejný priestor, v ktorom sa denne pohybuje množstvo študentov, zamestnancov, ale aj verejnosť.

ŠIOV spúšťa letnú kampaň k duálnemu vzdelávaniu

Štátny inštitút odborného vzdelávania (ŠIOV) v spolupráci so Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou spúšťa od dnešného dňa letnú informačnú kampaň k systému duálneho vzdelávania. Cieľom kampane je prilákať mladých ľudí na štúdium tých odborov, ktorých absolventi chýbajú na trhu práce. TASR informovala Martina Slušná zo ŠIOV.

Ceny komodít na svetových burzách

Pšenica €/tona Trend
MATIF Paríž 159,50
CBoT Chicago 134,38
KBB Bratislava 140,08
Kukurica €/tona Trend
MATIF Paríž 162,50
CBoT Chicago 119,09
KBB Bratislava 141,08
Repka €/tona Trend
MATIF Paríž 366,00

Aktuálna predpoveď počasia

img

Predpoveď počasia cez model ALADIN na SHMÚ

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk?

Výhody

  • Každý deň dostanete elektronickou poštou zoznam článkov, ktoré boli uverejnené v daný deň.
  • Nikdy si nezabudnete prečítať to, čo môže byť pre vaše podnikanie dôležité.
  • Odber noviniek je možné kedykoľvek jedným kliknutím zrušiť.

takmer 1000 čitateľov poľnoinfo.sk dostáva od nás čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.